slide-doktor  Alerjilere Doğal Çözüm Deniz Suyu ve Güneş | Lazer Estetik Merkezi | İstanbul

Alerjilere Doğal Çözüm Deniz Suyu ve Güneş

Alerjilere Doğal Çözüm Deniz Suyu ve Güneş

Deniz suyunun şifası dünyada asırlardır biliniyor. Hatta size şöle bir bilgi verelim modern tıbbın babası Hipokrat, deniz suyunun balık adamların vücudundaki yaralarını iyileştirdiğini keşfettikten sonra kendi hastaları üzerinde’de deniz suyu kullanmıştır”

DENİZ SUYU HASTALIKLARA BİREBİR

Doç. Doktor Akgul Akpınarlı açıklamaları şu şekilde “Deniz suyu tüm sinüs yollarını kısa sürede temizler. Dolaylısıyla alerjik rinit ve kronik sinüzitin vücuttan temizlenmesinde çok etkilidir. Ayrıca burun ve sinüslerin temiz olmasında ve alt solunum yollarını ile bronşların alerjik hastalığı astım tedavisinde etkili ve oldukça olumlu etkilere sahiptir. Denizdeyken Yine yüzme; akciğerlerin kapasitesini büyük oranda artıran en etkili fizik tedavidir ve astımlı her bireyin doktorların yapmasını önerdiğimiz en önemli sporların başında gelmektedir.

Unutmadan söylenmesi gerekenler arasında deniz tatilinin en önemli faydalarından biride yaz boyunca gündüzleri güneşten aldığımız D vitaminidir. Güneşin UV ışınları ile derimizde yaptığımız ve vücudumuzda depoladığımız ve kış aylarında bizi hastalıklardan koruyan, savunma sistemimizi güçlendiren ayrıca alerjik hastalıkların oluşumu önleyen etkili D vitaminidir”

Ayrıca deniz suyu tuzlu olduğu için vücudumuzdaki sivilcelere’de iyi gelir. Büyük oranda sivilce azalması görülür.

Güneş Lekesi Tedavisi hizmetimiz hakkında bilgi almak için tıklayın. Sağlıklı günler dileriz.