slide-doktor  Bitkisel Yöntemlerle Saç Bakımı | Lazer Estetik Merkezi | İstanbul

Bitkisel Yöntemlerle Saç Bakımı

Bitkisel Yöntemlerle Saç Bakımı

BİTKİSEL YOLLA BAKIMLI SAÇLARA KAVUŞUN

Saç sorunlarınız her zaman vardır ve bunun önüne geçebilmek için oldukça fazla çaba harcarsınız. Bunun için çeşitli şampuanlar, kremler, yağlar vs. bütün yolları denersiniz. Çünkü güçlü ve sağlıklı güzel saçlara kavuşmak istersiniz. Bunun için de bitkisel karışımlarla saç bakımı nasıl yapılır? Sorusunu sorup size fayda verecek cevaplar almaya çalışacağız.

Tüm ilaçların da ham maddesi olan bitkiler kimyasal özellikleri olmayışı ve doğal oluşlarıyla çok fazla talep görmektedir. Aynı zaman da doğru seçim ve doğru kullanımla güzel, olumlu sonuçlar vermektedir. Bitkisel karışımlarla saç bakımı yapmaya başlayabilirsiniz. 2 yemek kaşığı kalendula, 2 yemek kaşığı papatya, 1 yemek kaşığı lavanta çiçeği ve yarım kaşık kekik otu ile kaynar suda demleme ile yapacağınız karışımla, saçlarınız daha güçlü, daha sağlıklı ve kepeklerden temizlenmiş olacaktır.  Bu bitkilerden herhangi birine alerjiniz yoksa gönül rahatlığı ile kullanıp sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

 Saç derisinde kaşıntıda en büyük sıkıntılardan birisidir. Sürekli kaşınır ve kepeklenmeye, pul pul deri döküntüsüne sebep olur. Bunu önlemek için; 250 ml elma sirkesini kaynatmadan kaynama noktasına gelinceye kadar ateşte bekletin ve içine bir avuç dolusu ince kıyılmış ısırgan otu yaprağı ekleyin ve soğuyana kadar demlendirin. Saçların kafa derisine masaj yaparak uygulayın, bir süre sonra güzelce yıkayın. Bu yöntemleri uygularken mümkün olduğunca kimyasal temizlik ürünleri kullanmayın. Böylece daha çabuk iyileşme süreci gösterecektir.

At pıtrağı, eğir ve söğüt kabuğu ile yapacağınız karışım saçlarınızın parlak ve güçlü olacak kuru ve yağlı saçlarınızın bakımını kolaylaştıracaktır. At pıtrağı kökü iki yemek kaşığı, eğir kökü -bir yemek kaşığı, söğüt kabuğu bir yemek kaşığı olacak şekilde ölçü ayarlayın üzerine yarım litre ayçiçeği yağı ekleyip kavanoz içinde karanlık bir yerde bekletin. Sonra sıcak buharda on dakika tutun ve 3 saat daha beklettikten sonra süzüldükten sonra haftada 2-3 defa uygulayabilirsiniz.

Tüm bu bitkisel karışımlarla saç bakımı yaparken alerjiniz olup olmadığına dikkat edin. Onun dışında hiçbir sıkıntı yaşamadan sağlıklı bir şekilde kullanacaksınız. Bakımlı saçlarınızla sağlıklı güzelliklerle dolu günleriniz olsun.