slide-doktor  Botox İşlemleri | Botoks Fiyatları 2019 | İstanbul Estetik Merkezi

Botoks Fiyatları

Botoks Fiyatları

Botoks Nedir?

Botoks aslında bir ilaç olarak kullanılmaya başlanmıştır. Dünyada bir çok hastalığın tedavisinde kullanılıyorken tesadüfen bir hastaya şaşılık tedavisi yapılırken bölgedeki çizgileri giderdiği fark edilmiş ve estetik, güzellik alanın da kullanılmaya başlanmıştır. Etki şekli kasların çalışmasını durdurarak etki eder. Dünyada kırışıklıkları çizgileri yok etmek için kullanılan en iyi uygulamalar arasında başta gelmektedir.

Botoks Ne Yapar? Nerelere Uygulanır.

Botoks uygulama alanları başlıca mimik hareketlerine bağlı kırışıklıkları çizgileri giderme ve kaş kaldırma, yüz bölgemizdeki sarkmaların azaltılması ayrıca yüz inceltme ile bölgesel aşırı terleme tedavisinde kullanılmaktadır.

Botoks Kimlere Uygulanabilir?

Botoks uygulaması genelde 25 yaş ile 65 yaş arasında şikayetleri olan herkese rahatlıkla yapılabilir.

Botoks Hangi Bölgelere Yapılır?

  • Alın ve kaş arasındaki mimik kırışıklıkları.
  • Boyun bölgesi kırışıklıkları için uygulanır.
  • Göz çevresi kırışıklıkları için uygulanır.
  • Yüz inceltme içinde kullanılır (Masseter botoksu) diyede bilinir.
  • Koltuk altı, el ve ayak terlemeleri için uygulanır.
  • Yanak sarkmaları için de botoks işlemi uygulanır.

Botoks Nasıl Yapılır?

Botoks uygulaması ne kadar sürede yapılır: Botoks işlemi 15-20 dk gibi kısa bir süre sürer. Botoks tedavisinde bölgeye belli noktalara yavaşça minik iğneler yardımıyla çok az miktarda cilt altına verilir. Tedavi sonrası iğne yapılan bölgelerde mercimek büyüklüğünde az miktarda şişlikler olabilir. Genelde bu şişlikler yarım saat içinde geriler ve kaybolur.

Botoks Fiyatları ve Çeşitleri

botoks fiyatları istanbul

botoks fiyatları istanbul

Botox markasına göre 100 veya 200 ünite Clostridium botulinum toxin type A içerir. Botoks toz halinde bir flakon içinde bulunmaktadır. Botoks içereren flakonlar derin dondurucular içinde saklanır. Botoks içeren flakon kullanılmak istenildiğinde içine serum karıştırılır. Serum katılan flakon en geç 24 saat içerisinde kullanılmalıdır. Sulandırılan botoks gün içerisinde kullanılmazsa steril olmayabilir. Eğer artan botoks dolgu var ise diğer hastaya uygulanmalı eğer uygulanacak kimse yoksa çöpe atılmalıdır.

Bu nedenle Botoks (Botox) ücretleri bölgeye ve kliniğin botoks hasta sayısına göre değişebilir. Çok sayıda botoks yapan bir klinikte açılan tüm botoks kullanılabilir. Seyrek Botoks (Botox) işlemi yapılan yerde açılan Botoks (Botox) boşa gider ve maliyeti artar. Bu sebeple botoks fiyatları İstanbul ve tüm Türkiye dahil estetik ve güzellik merkezleri arası değişiklik gösterir.

20 yıldır sektörde tecrübe ve birikime sahip MD Lazer Estetik Güzellik Merkezinden Kampanyalı Fiyat ve Bilgi almak için tıklayın. 

Fiyat ve Bilgi AL

Botoks Hakkında Uzman Doktorumuz Güneş Ertürk’ün Videosu