slide-doktor  Botox Uygulaması ile Aşırı Terleme Tedavisi

Botoks ile Terleme Tedavisi

Botoks ile Terleme Tedavisi

Botoks ile terleme tedavisi

Koltuk altı terlemesi şikayeti olanlarda, koltuk altı bölgesinde aşırı ıslaklık söz konusudur. Koltuk altından damlayacak şekilde terleme artışı olabilir. Genel olarak, koltukaltı terlemesine deodorantlar ve losyonlar fayda etmez. Koltuk altı terlemesi sorunu olan kişilerde, yanı sıra avuç içi ve ayak tabanı aşırı terlemeleri mevcut olabilir. Sadece koltuk altı terleme şikayeti de olabilir.

Terleme, vücudun ısısını ve tuz oranını ayarlayarak, vücudu dengeleyen bir sistemdir. Ancak koltuk altı terlemelerinde, vücudun dengesi için gerekli olanın çok üstünde terleme artışı söz konusudur. Kıyafetlerde ıslak görünüm ve terlemeye bağlı giysilerin renklerinde bozulma problemi olabilir. Giysilerde ıslak halkalar oluşur. Bazı kişiler günde iki-üç kez gömlek değiştirilebilir. İpek gibi hassas kıyafetleri giymek zorlaşabilir. Bu tür durumlar kişide sosyal açıdan rahatsızlık yaratır. Terlemeye botoks tedavisi

Koltuk altı terleme nedenleri

Koltuk altı terlemesinin nedeni, sempatik sinir sisteminin aşırı uyarılmasıdır. Bu kişinin yapısıyla ilgilidir. Stres ve gerginlik koltukaltı terleme şikayetini çok artırabilir. Şikayet genel olarak ergenlik çağında başlar. Koltuk altı terlemesine guatr, kansızlık gibi iç hastalıklarının eşlik ettiği pek görülmez.

Koltuk altı terleme tedavisi

Koltuk altı terlemesine çözüm, terleme kesici aliminyumlu losyonlar, iyintoforez, Botoks (Botox) ve cerrahi yöntemler olabilir. Günümüzde en çok tercih edilen yöntemler botoks ve cerrahi tedavilerdir.

Koltuk altı botoks tedavisi

Koltuk altı terleme tedavisinde Botoks yöntemi 2004 yılında FDA tarafından resmi olarak kabul edilmiştir. Koltuk altı Botoks tedavisinde, terleyen bölgeye ortalama 20-30 nokta halinde küçük miktarlarda Botoks verilir. Botoks uygulamasından önce ilaç sulandırılır. Sulandırılan Botoks, ikiye bölünerek her iki koltuk altına uygulanır.

15 gün sonra eğer terleme devam ediyorsa nişasta unuyla iyot testi yapılarak terleyen bölge tespit edilir. Terlemesi devam eden bölgelere, ilaveten Botoks verilebilir. Koltuk altı terlemelerinde Botoks tedavisi çok kısa sürer. Uygulama öncesinde anestezik krem uygulanırsa acı pek hissedilmez. İşlem sonrası beklenen önemli bir yan etki yoktur. Koltuk altı terlemesi şikayetinde Botoks etkisi ortalama 6-12 ay arasında değişebilir.

Koltuk Altı Botoks İle Terleme Tedavisi Uzman Doktor Gökhan Gökler

koltuk altı terlemesi botoks tedavisi için bilgi ve koltuk altı botoks fiyatları için tıklayın.