slide-doktor  Botoks Nasıl Uygulanır ? | Lazer Estetik Merkezi | İstanbul

Botoks Nasıl Uygulanır ?

Botoks Nasıl Uygulanır ?

Botoks ile kırışıklık tedavisi için kimler uygundur ?

Botoks enjeksiyonları daha iyi güzel görünmek isteyen yetişkin kişiler için uygundur. Ayrıca sadece sanatçılar, politikacılar ve modeller değil, öğretmenler, anneler, iş dünyasından ve yaşamının her alanından görünüşüne önem veren binlerce bayan ve erkek Botoks’un faydalarını keşfetmiştir. Botoks fiyatları klinikler arasında fark göstermektedir.

Botoks uygulaması nasıl olur ?

Uzman Doktor en iyi sonucu alabilmek için ve kişinin beklentilerini de gözeterek enjeksiyon yapılacak alanı tespit eder. Anestezi benzeri bir işlem gerekmez, Bazen hassasiyete göre belki anestetik bir krem veya buz kompresi uygulanabilir botoks yapılan bölgeye. Botoks Uygulanacak her bölgeye çok az dozlarda enjekte edilerek dikkatle uygulanır.

Botoks’un etki süresi nedir ?

Botoks uygulandıktan 24-72 saat sonra görselliğe etkisini belli eder ve 7 ve 14 gün içerisinde etkisi tam olarak ortaya çıkar Botoks terleme ile vucuttan doğal olarak atılıyor buda yaklaşık bir 7 ve 8 ay zaman alabiliyor. Sadece yüze yapılan ayakta tedavi ile 15 dk bir tedavi de 6 ay boyunca etkisini kişide sürdürüyor.

Botox yüzde en çok göz kenarlarına, kaşların arasına ve alına uygulanır. Bunun dışında ağız çevresi, koltuk altına ve boyun, dekolte uygulamaları da yapılabilir.

Kategori : Güzellik