slide-doktor  Çatlaklardan Kurtulun | Lazer Estetik Merkezi | İstanbul

Çatlaklardan Kurtulun

Çatlaklardan Kurtulun

Çatlak Tedavisi

Lazerle Çatlak Tedavisi ile çatlaklarınıza müdahale edebilirsiniz. Sıcak yaz mevsimine girmeden çatlak tedavisinin nasıl yapılacağını düşünüyorsanız detayları aşağıdadır.

“Değerli okurlarımız Deri çatlakları gebelik ve ergenlikte düzensiz kilo alış verişi kişilerde hormon tedavisi görenlerde veya bazı ilaçların yarattığı etki sonucu ortaya çıkabilir. Genelde Cilt çatlakları vücutta aşırı yağ birikiminin olduğu bölgelerde görünür ve ortaya çıkar. Bu sebeple karın ve baldırlar, kalçalar, göğüsler, üst kollar ile sırt bölgesinde daha fazla görülebilir. Ülkemizde bayanlarda daha sık görülür. Görülen kişiler Özellikle hamilelik döneminde kadınların %80 çoğunluğunda cilt çatlağı oluşabilir.”

Vücudumuzdaki Cilt Çatlağında Fraksiyonel Lazer Tedavisi

Dünyada Cilt çatlağı tedavisinde en yaygın olarak kullanılan yöntem olan lazer tedavisinin adı fraksiyonel lazer tedavisidir. Ayrıca kişiler Fraksiyonel lazer tedavisi ile kısa 3 aylık gibi bir sürede – üç seansta hastayı memnun eden pozitif sonuçlar alınabiliyor. Uygulanan Bu tedavi yöntemi ile beraber cildin hem epidermis üst ve hem de epidermis denilen alt tabakasına etkisi fark edilen bir sistemdir.

Faraksiyonel lazerlerde ugulanırken lazer ışını derinin üst tabakasından geçip ardından dermise kadar ilerler. Sonrasında Çatlak alanlarında mikroskopik bir takım yaralar oluşur ve bu bölgelerde yeni kollajen ve epidermis oluşumu oluşur. Tüm deri çatlakların da özellikle rengi beyaz ve deforme olanlarda genelde fraksiyonel lazerle %50 gibi bi oranda iyileşme sağlanmaktadır. Ayrıca Seansların 6 hafta arayla uygulanması önerilmektedir.

Kaynak : Tıklayın

Kategori : Güzellik