slide-doktor  Dudak Çizgileri Nasıl Giderilir?

Dudak Çizgileri

Dudak Çizgileri

Dudak çizgisi neden olur?

Dudak çevresi çizgilerinden üst dudaktaki diklemesine çizgiler yaşlanmanın en güçlü belirtilerindendir. Üst dudak derisi incedir ve yağ dokusundan fakirdir. Buna ek olarak mimik hareketlerine bağlı olarak bu bölgedeki kasların fazla çalışması dudak etrafında kırışıklıkların ortaya çıkmasına neden olur. Yoğun sigara içiciliği dudak çizgilerini artırır ve derinleştirir.

Dudak çizgisini gideren tedaviler nelerdir?

dudak çizgileri nasıl giderilir Dudaktaki dikey çizgileri gidermekte en hızlı tedavi hyaluronik asitli dolgu maddesi uygulamalarıdır. Dudağın yaşla birlikte dolgunluğunun azalması çizgilerin daha kolay çıkmasına sebep olur. Bu yüzden dolgu maddesi uygulamaları hem dudağa hem çizgilere yapılmalıdır. Dudak üstü dolgusunda doğal olmayan görünümlerden kaçınmak için acele edilmemelidir. Dudak üstü çizgilerini yok etmek için bir anda çok miktarda dolgu boca etmek dudakta ördek görünümü yapar. Bu yüzden kırışıklıkları azaltacak genel bir dolgu yapıldıktan sonra, zamanla takviye dolgular yapılmalıdır. Böylece hem doğal hem kırışıksız görüntü elde edilir.

Dudak derisi yaşlanmışsa dolgu uygulamadan önce cildi gençleştiren işlemler tedavi sonuçlarının daha güzel olmasını sağlar. Dudak üstü derisini lazer, radyofrekans, fraksiyonel sistemler, PRP ve mezoliftle yenilemek dolgunun etkinliğini ve süresini artırır. Çok güçlü mimikleri olanlarda botoks yaparak etkinlik artırılabilir. Çok düşük miktarda ve yüzeysel yapılır. Bu bölgede botoks uygulamak sadece yardımcı bir tedavidir. Ana tedavi değildir.

Dudak Çizgisi / Uzman Doktor Gökhan Gökler