slide-doktor  Dudak Dolgusu (Dolgunlaştırma) | Tüm Detayları | 2019 Fiyatları

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu Nedir ?

Dudak dolgunlaştırma işlemi daha dolgun ve şekilli dudaklara sahip olmak için yapılan bir estetik işlemdir. Kişinin dudak yapısına göre belirlenen miktarlarda dudakların içine ve çevresine enjekte edilen dermal dolgular ile yapılmaktadır. Bu işlem işin uzmanı doktor tarafından yapılmalıdır.

Dudak dolgusu nasıl yapılır ? İşlem öncesi ve sonrası nelere dikkat edilmelidir.

Dudak dolgusu öncesi bölgeye anestezik etkili bir krem uygulanır. Anestezik kremin etkisini genelde 15-20 dakika içinde gösterir. Sonrasında dudaklar uyuştuktan sonra hyaluronik asit içerikli mineral dolgu maddesi ince uçlu bir enjeksiyonla dudaklara verilir. Dudak dolgusu işlemi yaklaşık 10-15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır.

Dudak dolgusu öncesi kişinin dudak yapısı incelenir ve nasıl bir dolgu uygulaması yapılacağı belirlenir. Daha belirgin ve doğal güzel bir görünüm elde edilmek amacıyla kişinin dudak yapısına göre dolgunun miktarı ve uygulanacağı bölgeler belirlenir.

Gün geçtikçe dolgu işleminde kullanılan teknikler değişmekte ve gelişmektedir. Genelde her doktorun kendine ait teknikleri ve tecrübeleri mevcuttur. Dudak dolgusunda genel olarak ince dudaklarda dolgu uygulaması yapmak biraz daha zordur. İnce dudaklarda dolgu işlemini zamana yayarak yapmak doğal ve güzel sonuçlar alınmasını sağlar.

Dudak estetiği genelde hangi amaçla yapılır ?

  1. Dudak dolgunlaştırma
  2. Dudak kenarındaki sarkmalarda
  3. Dudak şekillendirme
  4. Dudaklardaki asimetriler
  5. Dudak konturunu belirginleştirme
  6. Dudak üstündeki ince çizgilerde

Dudak Dolgunlaştırma işlemi sonrası ödem  ve şişlik  olur mu?

Az miktarda kısa süreli bir şişlik oluşabilir. Enjeksiyon giriş yerlerinde morarma meydana gelebilir. Ancak 2 gün içinde morluklar kaybolur.

Oluşan morluk ve ödemi azaltmak için fazla bastırmadan buz tutulmalıdır. Gün içersin de 2-3 saate bir tekrar edilebilir. Ayrıca morluk azaltıcı arnika krem veya K vitamini içeren kremler sürülebilir. İşlem sonrası 5-6 gün öpüşmekten ve dişçiye gitmekten kaçınılmalıdır. 

Dudak dolgusu kalıcı mı? Dudak dolgusunun kalıcılığı ne kadardır en çok duyduğumuz sorulardandır.

Dudak dolgusu kalıcı değildir. İşlemin kalıcılığı 5-6 ay civarındadır. Dudakların dolgunluğunun devamlılığı için dudak dolgusu işleminin bu süre sonunda tekrar yapılması gerekir.

Dudak dolgusunun ana maddesi hyaluronik asidin özelliği nedir?

Hyalüronik asit içeren dolgular sadece yaşlanma etkilerini silmekte kullanılmaz, daha dolgun çekici dudaklar, daha orantılı, daha estetik bir yüz ve daha nemli mineral zengini bir cilt yaratmakta da en etkili ve en güvenli tedavilerin başında gelir.

Dudak dolgunlaştırma da kullanılan hyaluronik asitli dolgular orta kalınlıkta’dır. Genel olarak ince dolgular çok çabuk erir. Kalın dolgular ise dudakta şişlik yapabilir. Bu sebeple en iyi dolgu orta kalınlıktaki dolgular’dır. En iyi sonuç için kaliteli dolgular tercih edilmektedir. Ayrıca çok popüler olan yüz dolgusu işleminde’de kullanılır hyaluronik asit maddesi.

Dudak dolgusu fiyatları 2019 ve kampanya bilgisi için bizimle iletişime geçin. (Tıklayın)

Dr. Gökhan Gökler Dudak Dolgusu Video

View this post on Instagram

Dudak dolgusu en çok yaptığımız, hastalarımızı en çok mutlu eden uygulamalardan biri. Dudak dolgusu yerine dudak güzelleştirmesi veya gençleştirmesi kelimesini kullanmak daha doğru olabilir. Gerçekten doğru malzeme ile doğru teknik kullandığımızda eşlerin bile farkedemediği dudak dolgusu yapabiliyoruz. Hastalarımıza bir çekicilik geliyor ama adını koyamıyorsunuz. Detaylı bilgi ve iletişim : 0216 355 75 94 Whatsapp no: 0554 7408797 #dolgu #filler #dudakdolgusu #hyaluronikasit #hyaluronikasitdolgu #lipfiller #dudakgüzelleştirme #dudakantiaging #dermatolog #güzellik #ciltyenileme #bağdatcaddesi #istanbul #dermatoloji #ciltbakımı #mddermatoloji #drgokhangokler

A post shared by Dr.Gökhan GÖKLER/Dermatologist (@dr.gokhan_gokler) on