slide-doktor  Fibrocell Kök Hücre Tedavisi | Lazer Estetik Merkezi | İstanbul

Fibrocell Kök Hücre Tedavisi

Fibrocell Kök Hücre Tedavisi

FİBROCELL(KÖK HÜCRE) TEDAVİSİ İLE CİLT GENÇLİĞİ

Fibrocell yani kök hücre tedavisi, kişinin kendi hücrelerinden üretilen doğal ve etkili bir tedavi yöntemidir. Cildimizde bulunan fibroblastlar kollajen, hyaluronik asit ve elastik lif yapımından sorumludurlar. Bu maddeler cildin sıkı, sağlıklı ve düzgün görünmesini sağlar. Kollajen, hyaluronik asit ve elastik liflerin azalmasıyla cildimizde yaşlanmalar, sarkmalar ve kırışıklıklar meydana gelir. Kök hücre tedavisi yle, azalan bu maddeler tekrar yenilenerek uygun bölgeye enjekte edilir. Böylece kırışıklıklarda düzelme, sarkmada azalma ve izlerde hafifleme görülür.

Fibrocell (Kök Hücre) tedavisi;

-Yüz, boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkların azaltılmasında

-Çene bölgesindeki sarkmalarda

-Akne ve suçiçeği gibi hastalıklar sonrasında oluşan izlerin doldurulmasında

-Güneş hasarı ve sigara gibi çevresel etkenler nedeniyle oluşmuş mat ve gözenekli görüntülerin tedavisinde

-Aşırı yağlanmada ve yorgun görünümü azaltmada

-Derin olmayan çatlak izlerinin tedavisinde

-Cilt renginin solgun, mat ve cansız olması durumunda

-Yanık ve cerrahi izlerin tedavisinde kullanılmaktadır.

Kök hücre uygulaması cilde mezoterapi yöntemindeki gibi küçük iğnelerle enjekte edilir. Fibrocell her uygulamada ortalama 20-40 milyon arası fibroblast hücresi cilt altına uygulanır. Tedavi genelde 4 hafta arayla 3 seans olarak uygulanır. 3 seansın sonunda cilde enjekte edilen hücre sayısı 100 milyona kadar ulaşabilir. Uygulanan kök hücre tedavisiyle cilde aktarılan fibroblastlar, hasar görmüş dokuları onarır ve ciltteki kırışıklıkları, sarkmaları azaltarak cildin yeniden sağlıklı görünümüne kavuşmasını sağlar. 1 yıl boyunca düzenli bir iyileşme görülür ve elde edilen düzelme uzun sürelidir.

Kök hücre tedavisinde hücre kalitesi önemlidir. Yaş ilerledikçe hücrelerin üretkenliği azalmaya başlar. Bu yüzden fibroblast tedavisi için uygun yaş aralığı 30-50 arasıdır. Ayrıca kök hücre tedavisi diğer cilt yenileme yöntemleri ile dönüşümlü uygulanarak, etkinliği arttırılabilir.

Fibrocell(kök hücre) uygulaması hastanın kendi hücrelerinden elde edildiği ve yabancı madde içermediği için alerji riski taşımaz. Onarıcı etkisi diğer yöntemlere göre daha belirgin ve etki süresi daha uzundur.

Lazer Estetik Merkezi

Diğer tüm sorularınız için iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.