slide-doktor  Gündüz Makyajı Nasıl Yapılmalı ? | Lazer Estetik Merkezi | İstanbul

Gündüz Makyajı Nasıl Yapılmalı ?

Gündüz Makyajı Nasıl Yapılmalı ?

Gündüz Makyajı Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz

  • Gündüz makyajı

tüm günümüzü onunla geçirebilmemiz için sağlam ama sabah ve gün içi olduğu için ise daha naif ve masum olmalıdır. Bu nedenle hem natürellik hem de kalıcılık sağlamak için bazı uygulamalar sayesinde ince noktalara dikkat ederek tüm günü rahatça geçirebilirsiniz. Güne başlamadan önce mutlaka uyanır uyanmaz ılık limonlu bir su bardağı su içmelisiniz. Ardından makyaja başlamadan önce mutlaka güzel bir cilt temizliği yapmalı ve cildinizi gecenin ölü hücrelerinden ve biriken kirlerden arındırmak gerekmektedir. Ardından günlük nemlendiricinizi, güneş kreminizi ya da kırışıklık ve ya yaşlanma karşıtı kreminizi uygulamalısınız. İsterseniz makyajınızın daha kalıcı olmasını sağlamak için öncesinde makyaj öncesi baz uygulayabilirsiniz. Bunun yardımı ile hem makyajınız daha kalıcı olur hem de gözenekleriniz makyaj malzemeleri ile dolup cilt hazarlarına yol açmaz.

  • Günlük sabah cilt bakımını

tamamladıktan sonra bu senenin de modası olan doğal makyaj yöntemini uygulamaya başlayabilirsiniz. Bu yöntem sanki cildinizde makyaj yokmuş gibi gözükmekle birlikte size doğallığın zevkini yaşatacaktır. Bu uygulama için önce cildinize cilt tonunuza uygun fondöten uygulamalısınız. Ardından yüz yapınıza göre allık kullanımına geçmelisiniz. Eğe yüzünüz yuvarlak ise daha dik göstermek için kenarlardan koyu alın ve çeneden açık makyaj yapmanız gerekir. Eğer yüzünüz dik ise elmacık kemiklerini şişirmek için elmacık kemiklerinize kaşlarınıza doğru uzanacak koyu renkte bir allık uygulamalısınız. Allık tonunuzu da cildinize uygun bir tonda seçmeniz sizin için daha uygun ve daha doğal gözükecektir. Ardından son zamanların en büyük göz makyajı trendi olan eyeliner uygulamasına geçmelisiniz. Son derece zarif ve ince biz çizgi ile kirpik diplerinizden kaşlarınıza doğru hafif bir yükseliş ile eyeliner uygulamanızı yapmalısınız. Eğer göz altı soruları yaşıyorsanız göz kapaklarınıza ve altına eyeliner öncesi kapatıcı kullanmayı unutmamalısınız. Far uygulamasına geçmek için öncesinde o gün ne giyeceksiniz ona uygun bir renkte seçim yapıp ardından göz kapaklarınızın biçimine göre uygulama yapmalısınız.

Son olarak rimel sürümünü yapmalısınız. Rimelleri hem alttan hem de üstten sürerseniz daha kalıcı ve daha dolgun kirlikler elde etmiş olursunuz. Eğer kirpikleriniz çok dik ise kirpik kıvırıcı alet ile kıvırmayı sağlayabilirsiniz. Bu uygulama daha dikkat çekici kirpikler elde etmenizi sağlayacaktır. Gündüz makyajının son noktası olarak ise ruj uygulamalısınız. Genellikle açık ve berrak tonlar bu sene moda olacağa benziyor fakat gireceğiniz ortama göre seçim yapmak sizin elinizde. Kendinize yakışanı yaparak daha uygun ve çekici bir makyaj elde etmek sizin elinizde.