slide-doktor  Hyaluronik Asit Nedir ? | Hyaluronik Asit Dolgusunun Faydaları Nelerdir

Hyaluronik Asit Nedir? Faydaları Nelerdir

Hyaluronik Asit Nedir? Faydaları Nelerdir

Hyaluronik Asit Nedir?

Hyaluronik asit, estetik dolgu uygulamalarında diğer dolgu maddeleri ile birlikte vücuda enjekte edilen, cilde nem kazandırarak ve elastikiyetini arttırarak gençleşmesini sağlayan, cildin temel bir maddesidir.

Hyaluronik Asit Faydaları

Cildimizin yaşlanma sürecinde kollajen üretimi azalmakta, kollajenin yapı taşı olan hyaluronik asit ve yağ dokusu da kaybolmaktadır. Bu da cildin sarkmasına, kırışıklıklara ve ciltte derin çizgiler oluşmasına neden olur. Hyaluronik asit cildimizin genç görünmesinde önemli bir rol oynar. Uygulanan dolgu sayesinde cilde nem kazandırılır ve kollajen üretimini tetikleyerek cilt sıkılığı ve canlılığı arttırılır. Hyaluronik asit, kıkırdak, göz boşluğu, saç derisi, cilt dokusu gibi hemen her hücrede bulunmaktadır. Bu asit kendi ağırlığının yaklaşık 1000 katı kadar suyu çekebilir ve bağlayabilir. Bu özelliği ile cildin hacmini, nemini ve esnekliğini sağlayarak cildi korur.

Hyaluronik Asit ile Yapılan Dolgu Uygulamaları

Hyaluronik asit dolgusunun en fazla kullanıldığı bölge yüz bölgesidir. Yüz bölgesindeki kırışıklıkların, sarkmaların ve izlerin giderilmesinde kullanılmaktadır. Bunun dışında yüz şekillendirilmesinde yani yer çekiminin etkisine bağlı olarak zaman içerisinde gerçekleşen ovalite kaybının düzeltilmesinde kullanılır. Ayrıca; ince çizgilerin giderilmesinde, burun-dudak çizgisini gidermede, gözaltı çöküklüğünde, yanak dolgunlaştırmada, elmacık kemiği belirginleştirmede, dudak dolgusunda, ağız kenarındaki sarkmalarda, çene şekillendirmede, alın çizgisi ve kaş kaldırmada, boyun çizgisi gidermede, akne ve yara izleri tedavisinde de kullanılmaktadır.
Işık dolgusu ile hyaluronik asit uygulaması; Bu uygulamada kişinin cilt altına yoğun hyaluronik asit, 8 aminoasit, 3 antioksidan, 3 mineral ve vitamin verilmektedir. Böylece cilt altı bağ dokusunda hızlı bir yenilenme ve kollajen üretimi meydana gelmektedir. Uygulama kişinin cilt durumuna ve yaşına bağlı olarak ayda 1 kez 3 seans olarak yapılmalıdır.
Gençlik aşısı; Hem çapraz bağlı hem de serbest hyaluronik asitten oluşan bir cilt yenileme ürünüdür. Çapraz bağlı hyaluronik asit ciltteki kırışıklıkları doldururken, serbest formu cildi nemlendirir ve kollajen yapımını uyarır. Uygulama kişinin cilt durumuna ve yaşına bağlı olarak ayda 1 kez 2-3 seans arası uygulanır.
Dolgu işlemi ince iğneler ile yapılan bir uygulamadır. İşlem ortalama 15-45 dakika arası sürmektedir. Hasta, uygulama sonrası sosyal yaşamına devam edebilir. Uygulama sonrasında kızarıklık, ödem ve morluklar meydana gelebilir. Bu durum 7 gün içerisinde kaybolur.
Hyaluronik asit dolgusu, içerdiği yoğunluğa göre 4 ile 18 ay arası kalıcı etki sağlar. Tümü ile cilt dokusuyla uyumlu bir madde olduğundan dolayı herhangi bir yan etkisi yoktur ve bu süre içerisinde dolgu kendiliğinden eriyecektir.
Hyaluronik asit dolgusunu;
-Hamile veya emziren kadınlar,
-Otoimmün rahatsızlığı olanlar,
-Cilt enfeksiyonu, cilt iltihabı olan hastalar,
-Kan sulandırıcı kullanan kişiler tercih etmemelidir.

Not: Kliniğimizden hyaluronik asit ile yapılan dolgu işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kategori : Güzellik