slide-doktor  Kalıcı Dudak Dolgusu (Permalip) Nedir, Nasıl Yapılır? | Lazer Estetik Merkezi | İstanbul

Kalıcı Dudak Dolgusu (Permalip) Nedir, Nasıl Yapılır?

Kalıcı Dudak Dolgusu (Permalip) Nedir, Nasıl Yapılır?

PERMALİP DUDAK DOLGUSU

Son yılların modası, kadınların vazgeçilmez güzellik tutkularından biri de dolgun, güzel ve doğal görünümlü dudaklar. Bunun için pek çok dolgu, botoks gibi estetik uygulama yöntemleri bulunmaktadır. Ancak bu yöntemler dudaklarda geçici dolgunluğa sahip olduğu için bir çok bayan tarafından kalıcı dudak dolgusu tercih edilmemektedir. Gelişen teknolojiyle birlikte üretilen ‘permalip dudak dolgusu’ ise her kadının istediği dolgun ve doğal görünümü sağlayan mucizevi bir dudak dolgusu yöntemidir. Permalip dudak dolgusu nedir permalip tüm vücut uyum testlerinden geçmiş, ödem, kanama ya da şekil bozukluğuna yol açmayan, FDA onaylı, doğal görünümlü bir dudak implantıdır. Kullanmak istemediğiniz durumlarda kolaylıkla çıkarılabilmekte ve büyük ya da küçük boy permalip dolguyla değiştirilebilmektedir. Dolgu ya da botoks işlemleri gibi zaman içerisinde erimeyen permalip dolgu uzun süre ilk günkü formunda kalabiliyor. Ağrısız bir dudak dolgu yöntemi olduğu için son zamanlarda kadınların en çok tercih ettiği permalip dudak dolgusu uygulaması, deforme olmadığı ve erimediği için de yenilenmeye ihtiyaç duymuyor.

Permalip dudak dolgusu nasıl yapılır: işlem lokal anestezi altında 15-20 dakika içerisinde ağrısız bir şekilde uygulanmakta, yüz ve dudak şekline uygun değişik boy ve kalınlıklarda, doğal dudak kıvrımlarıyla uyumlu şekilde yapılmaktadır. Yumuşak ve tek parça silikondan üretilen permalip dudak implantı ağrılı, tekrarlayan ve pahalı dudak dolgularının aksine ağrısız, kalıcı ve pratik şekilde uygulanmakta ve istenildiğinde kolaylıkla çıkarılabilmektedir. Dudak hareketlerinde herhangi bir değişime neden olmayan permalip dolgu deformasyona, suni ve şekilsiz bir görünüme de yol açmıyor. İşlem sonrasında günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.  Doktorunuz 1 hafta boyunca herhangi bir enfeksiyon riskine karşı antibiyotik kullanmanızı önerebilir. Bunun dışında işlemden 3,4 hafta sonra ağız egzersizlerine başlamanız istenecektir.

Ayrıca sizde dudaklarınızın daha dolgun, şekilli aynı zamanda doğal ve olmasını istiyorsanız en çok kullanılan yöntemler arasında olan hyaluronik asid’li dudak dolgusunu önere biliriz. Permalip dudak dolgusuna nazaran geçici olan bu dudak dolgunlaştırma yöntemi senede 1 defa uygulanarak yapılabilir. Geçici dudak dolgusu uygulamasının detayları için ilgili sayfamıza göz atabilirsiniz. > ”’Dudak Dolgusu