slide-doktor  Kök Hücre Tedavisi (PRP İşlemi) | Lazer Estetik Merkezi | İstanbul

Kök Hücre Tedavisi (PRP İşlemi)

Kök Hücre Tedavisi (PRP İşlemi)

PRP (KÖK HÜCRE) TEDAVİSİ İLE CİLT YENİLEME

PRP (platelet rich plasma) Türkçede pıhtı hücrelerinden zengin kan anlamına gelmektedir. Bu uygulamanın daha anlaşılabilir hali kişinin kendi kanından elde edilen pıhtı hücreleri ve büyüme faktörlerinden zengin plasma cildi yenilemede ve gençleştirmede kullanılmaktadır.

PRP tedavisinde asıl hedef trombosit elde etmekten çok, trombosit hücrelerinden salınan büyüme faktörleri elde etmektir. Böylece elde edilen büyüme faktörleri hasarlı dokuyu yeniden yapılandırır, hücreler arası iletişimi artırır ve kaliteli kök hücre tedavisi kök hücre çoğalmasını sağlar. Yani kısacası PRP tedavisi ciltte nerede ne tür bir bozukluk varsa o bölgeye uygulanarak yeniden yapılanmasını ve gençleşmesini sağlar.

PRP uygulaması kırışıklıklar, cilt sarkmaları, leke tedavileri, sivilce ve yara izleri, çatlaklar ve saç dökülmelerinde kullanılan bir yöntemdir. PRP tedavisi tek başına uygulanabileceği gibi lazer, ışık tedavisi ve radyofrekans tedavileri ile birlikte kullanıldığında da cildin daha iyi sonuç verdiğini görmeniz mümkün. PRP uygulaması sarkmalar ve kırışıklıkları önlerken aynı zamanda da cildin aydınlık ve sağlıklı görünümüne kavuşmasını sağlar.

PRP uygulaması cilt yenilenmesi gerektiren kırışıklık, sarkmalar, akne izi ve saç tedavilerinde kullanılabilmektedir. PRP tedavisinde elde edilen plasma, ciltteki sorunlu bölgeye küçük iğnelerin yardımı ile cilt altına enjekte edilerek uygulanır. Açılan gözeneklerden PRP serumu cilt tarafından kolayca emilir.

PRP uygulaması cilt yapısına bağlı olarak 2 ile 4 hafta aralıklarında 3-4  seans yapılmaktadır. Bu işlem yaklaşık olarak 15-20 dakikada cilde uygulanmaktadır. Ciltteki etkileri 1-1,5 yıl arası sürmektedir. İşlemden önce cilt uyuşturulduğu için çok fazla acı hissedilmez.

PRP tedavisi kişinin kendini yenileme süreci olduğu için sonuç 2. veya 3. seanstan sonra ortaya çıkar. Tedaviden sonra ciltte yenilenme, sıkılaşma, aydınlanma ve izlerde azalma meydana gelir. Uygulama hastanın kendi kanıyla yapıldığı için alerji riski düşüktür.

PRP tedavisini, daha önce  kanser hastalığı geçirmiş, kan rahatsızlığı olan, hamile ve emzirme dönemindeki anneler kesinlikle yaptırmamalıdır.

Bunun dışında bu tedaviyi yaptırmak isteyen kişiler prp uygulaması konusunda uzmanlaşan doktorlarımız tarafından tedavi uygulanabilir. İletişim sekmesinden bizlere ulaşabilir uygulama hakkında sormak istediklerinizi iletebilirsiniz.

Kategori : Sağlık | Tags: ,