slide-doktor  Kol Altlarının Sarkması Nasıl Giderilir ? | Lazer Estetik Merkezi | İstanbul

Kol Altlarının Sarkması Nasıl Giderilir ?

Kol Altlarının Sarkması Nasıl Giderilir ?

Doğal ilaçlar ve Yöntemler:

  • Yarım bardak elma suyu ile yarım bardak kantalup kavunu suyunu güzelce karıştırın. Sonra sarkma olan bölgelere cildimize bu karışım ile masaj yapın. Bu tekniği haftada 2 defa tekrarlayabilirsiniz rahatlıkla.
  • Kantalup kavunu: Değerli okurlarımız küçük bir kantalupu yıkayıp güzelce parçalara ayırın. Sonra blenderda biraz su ve orta boy bir limonun suyunu içine ekleyin. Son olarak İyice karıştırıp temiz bir bezi bu karışımla ıslatın. Sarkma olan cildimizdeki bölgeye yerleştirin. İşlem bu kadar.

1- Maske

Tarifi bir yemek kaşığı bal ve bir yemek kaşığı kadar zeytinyağını ile bir yumurta sarısını güzelce karıştırın.Bu maskeyi yani macunu kollarınızın sarkan bölgelerine sürüp 15 dakika kadar bekleyin. Sonra soğuk su ile durulayın kollarınızı.

2- Egzersiz Hareketleri

Kol bölgesini çalıştıran egzersiz hareketlerini günde 30 dk kadar uygulamanızda fayda vardır. Kol bölgesindeki sarkmalar için.

3- Sarkma Önleyici Yiyecekler Besinler

Besinlerden Somon cildi nemli tutmaya çok yardımcı olur. Ayrıca limon çilek ve böğürtlen gibi vitaminli kırmızı meyveler ve turunçgiller genelde bol miktarda C vitamini içerir. C vitamini vücutta kollajen üretimi için şarttır ve onarıcı etkiye sahiptir.

Kategori : Sağlık