slide-doktor  Lazerle Akne Rozase Tedavisi

Lazerle Akne Rozase Tedavisi

Lazerle Akne Rozase Tedavisi

Lazerle akne rozasede kılcal damar genişlemeleri nasıl giderilir?

Rozasede yüzdeki yanak, alın, burun ve çenedeki kılcal damar genişlemeleri lazer yöntemleri ile yok edilebilir. Ayrıca iltihaplı rozasede tedavi amaçlı ve tekrar sıklığını azaltmak için kullanılabilir. Pulsed-Dye lazer (PDL) , KTP lazer, Nd: YAG lazer ve IPL (intense pulsed light) cihazları kılcal damar genişlemelerinde etkilidir.

Yüz kırmızılığı aşırı olan iltihaplı rozasede lazer tedavileri devreye girmelidir. Damarlanmayı azaltarak, iltihaplı sivilceleri söndürerek ilaç ihtiyacını azaltabilir. Rozase tekrarlarla seyreden bir hastalıktır. Rozasede kılcal damarların lazerle tedavi edilmesi rozase ataklarının sıklığını azaltabilir.

Akne rozase tedavisinde hangi lazerler tercih edilmelidir?

İnce ve yüzeysel damarlarda PDL, KTP, IPL lazerler, geniş ve derin damarlarda Nd:YAG lazer tercih edilmelidir. En güzel tedavi yanıtları kombine lazer uygulamalarından alınır.

Lazerle akne rozase tedavisi ne sıklıkta ve kaç seans yapılmalıdır?

Rozasede lazer uygulamaları 2-6 hafta aralıklarla yapılabilir. En az 4-6 seans yapılmalıdır. Tedavi etkinliği ikinci seanstan sonra görülmeye başlar.

Lazerle akne rozase tedavisi sırasında başka tedaviler uygulanır mı?

Lazerle rozase tedavilerinde tedavi sırasında tıbbi tedaviler devam edilebilir. Ağızdan ve sürme ilaçlarla birlikte lazer tedavisi yapılması tedavi etkinliğinin çok daha fazla olmasını sağlar.

Lazerle akne rozase tedavisi sonrasında neler görülür ve yan etkisi var mıdır?

Lazerle akne rozase tedavisi sonrası yan etki görülme oranı düşüktür. Lazerle tedavi sonrası ciltte hafif bir pembelik ve ödem olabilir. Genel olarak yarım gün sürebilir.

Rozasea lazer tedavisi fiyatları ve ön bilgilendirme için tıklayın.