slide-doktor  Lazerle Çil Lekesi Tedavisi | Son Teknoloji | MD Dermatoloji

Lazerle Çil Lekesi Tedavisi

Lazerle Çil Lekesi Tedavisi

Yüzdeki çiller nasıl geçer?

Çilleri gidermek için lazer, ışık, kimyasal peeling, çiller için krem (leke giderici özellikteki tüm kremler) kullanılabilir.

Çil tedavisinde en etkili tedaviler hangileridir?

Çil tedavisinde en başarılı sonuçlar lazer ve ışık tedavileri ile alınır. Lazerle çil tedavisinde en iyi sonuçlar açık tenli kişilerde alınır. Koyu tenli kişilerde deneme atışı yapılmasında fayda vardır.

Çil tedavisinde hangi lazerler kullanılır?

  • KTP Lazer 532 nm
  • IPL (430-1100 nm)
  • Alexandrite Lazer 755 nm
  • Erbium Lazer
  • CO2 Lazer
  • Fraksiyonel Lazerler

Lazerle çil tedavisi kaç seans yapılmalıdır?

Seçilen lazer ve ışık sistemine göre, seans sayıları değişse de ortalama 4 seansta çillerde azalma veya kaybolma beklenir. Çillerde azalma durumunda tedaviye devam edilerek iyileşme oranı arttırılabilir.

Çil tedavisi kimlerde ve hangi durumlarda başarılıdır?

Çil tedavileri açık tenli kişilerde ve koyu renkli çillerde oldukça başarılıdır. Çillerin rengi açıldıkça lazerin çili yakalaması azaldığı için başarı oranı düşer. Ancak yine de açık tenli ve açık çillerde lazer tedavileri denenebilir. Lazerle çil tedavisinde koyu tenlilerde koyu çillerde iyi sonuçlar alınabilir. Ancak koyu tenli kişilerde açık renkli çili olanlarda lazer tedavileri risklidir. Çili yakalamak için yüksek dozlarda atılan lazerler cildi yakabilir. Bu sebeple koyu tenli olup açık renkli çili olan kişilerde lazer tedavilerinde dikkatli olunmalı, yanıtın olmadığı durumlarda cilt yenileme yöntemler ile cildi aydınlatmayı tercih edilmelidir.

Çil nedir?

Yüzdeki çillerin nedeni cildin güneş ışığına aşırı renk üreterek tepki vermesidir Çil selim karakterli, net sınırlı, kahverengi küçük lekelerdir. Lentigo denilen daha büyük çillerden farkı yoğun güneş temasından sonra koyulaşır ve güneşlenilmediği zaman solarlar. Yüzde çiller en çok alın, yanak, burun üzerinde görülür. Tüm yüzü kaplayacak derecede şiddetli olabilir. Açık kahverengi, koyu kahverengi renge sahip olabilir.

Çil kimlerde görülür?

Daha çok sarışın, kızıl ve açık tenli kişilerde, güneşle temas eden cilt bölgelerinde görülmektedir. Buğday ve esmer tenli kişilerde de çil oluşabilir. Erken çocukluk döneminden itibaren ortaya çıkarlar. Yaşla birlikte azalabilirler.

Çil Tedavisi / Uzman Doktor Gökhan Gökler

lazerle cilt lekesi tedavisi fiyatı ve ön bilgilendirme için tıklayın.

Kategori : LEKE TEDAVİSİ