slide-doktor  Leke Tedavisi Yöntemleri | Lazer Estetik Merkezi | İstanbul

Leke Tedavisi Yöntemleri

Leke Tedavisi Yöntemleri

LEKE TEDAVİSİ YÖNTEMLERİ

Lazerle Leke Tedavisi

Leke problemi, hemen hemen her yaştaki  insanda görülebilen toplumda sık rastlanan bir cilt rahatsızlığıdır. Güneşin zararlı ışınları, ilerleyen yaş, yanlış ürünler ve uygulamalarda ciltte lekelenmeye yol açabilir. Bu lekeler deriye rengini veren melanin pigmentinin cilt yüzeyinde belli yerlerde birikimi sonucu meydana gelen lekelerdir. Bu pigmentler görünen bölgelerde arttığı sürece lekeler meydana gelmekte ve kişiyi rahatsız edebilmektedir. Leke tedavisinde uygulanan yöntemler

Gelişen teknoloji sayesinde kullanılan lazer yöntemleri artık lekelenmelerin’de çaresi. İşinde uzman bir dermatolog ve doğru kliniği seçtiğiniz sürece işlem oldukça başarılı olacaktır. MD Dermatoloji gibi alanında uzman dermatologlar ve profesyonel ekibiyle bu alanda oldukça başarılı işlere imza atmış bir klinik olan MD dermatoloji leke tedavisi hizmetlerini en etkili tedavi yöntemleriyle gerçekleştirmektedir.

Lazerle leke tedavisi oldukça geniş bir alanı kapsamaktadır. Sadece güneş lekesi gibi basit lekeler değil çillenme, et benleri, doğum lekeleri gibi problemlerde de oldukça talep gören bir yöntemdir. Leke tedavisinde seans hastanın leke durumuna ,cinsine, derinliğine  bağlıdır. Yüzeysel lekelerde tek seansta sonuç alınırken, cildin daha derininde bulunan doğum lekeleri 5,6 seans sürebilmektedir.

leke tedavisi

leke tedavisi

Lazerle leke tedavisi her hasta da aynı sonucu vermez. Çünkü hastanın lekesine ve cilt yapısına göre iyileşme oranı farklılık gösterir. Bu sebeple seçtiğiniz doğru bir cilt doktorunun tedavisiyle iyi bir sonuca ulaşabilmeniz mümkün.

Lazerle leke tedavisinde doğru lazer uygulaması çok önemlidir. Ayrıca koyu tenli hastalarda reaksiyonel lekelenme olasılığından dolayı bu hastaların tedavisinde daha hassas olunmalıdır. Ancak kullanılan ‘Q-switched’ lazerler koyu tenliler dahil tüm cilt tiplerindeki hastalarda rahatlıkla kullanılabilir ve iyi bir sonuç alınabilir.

Leke tedavisinin önemli bir yan etkisi görülmemektedir. Tedavi sonrası hastaların güneş ışınlarından korunmaları gerekmektedir. Böylece hastalığın tekrar etme riski de ortadan kalkar. Diğer bir yöntemlere gelecek olursak iki yöntem daha gözümüze çarpıyor.

PRP Yöntemi

PRP tedavisi cilt yenilenmesi gerektiren tüm alanlarda kullanılır. Gözaltı morluklarında ve leke tedavisinde ek uygulama olarak kullanılırsa iyi sonuçlar alındığı gözlemlenmektedir.

Kimyasal Peelingler

Sivilce, rozase (gül hastalığı) ve leke tedavisinde yardımcı bir tedavi yöntemidir. Kimyasal peeling’ler deriye kimyasal solüsyon sürülerek, derinin üst tabakasını soyup deriyi iyileştirme ve düzeltme amacı ile kullanılmaktadır.

 

Kategori : Sağlık | Tags: