slide-doktor  Limonun 7 güzellik etkisi | Lazer Estetik Merkezi | İstanbul

Limonun 7 güzellik etkisi

Limonun 7 güzellik etkisi

Her yerde ulaşabileceğiniz bir şey olan limonun insan vücudundaki müthiş etkilerini okuyunca şaşıracaksınız.

Tırnakları kuvvetlendirir

Bir yemek kaşığı zeytin yağına bir kaç damla limon güzelce ekleyin ve karıştırın. Sonra Bu karışımı tırnaklarınıza sürün. – En etkilisi hemen gece yatmadan önce uygulamak ve eldiven giymek olacaktır. Ardından Sabah uyandığınızda elleriniz yumuşacık ve tırnaklarınız ışıl ışıl güçlenmiş olacak.

Kuru cilde etkisi iyi gelir

Değerli okurlarımız saç derinizden dudaklarınıza, dizlerinizden dirseklerinize kadar limonun yarattığı harikalara inanamayacaksınız. Saç derisi için limon suyu, bal, zeytinyağı ve hindistancevizi yağını karıştırıp saç diplerine sürün. 10 dakika bekletip yıkayın. Daha yumuşak bir cilt için ise bir parça limonu yatmadan önce cildin kuru bölgelerine sürün ve sabah kalktığınızda yıkayın. Kaynak

Akneye büyük oranda iyi gelir

Değerli okurlarımız Sitrik asit cilt problemlerini tedavi etmede büyük oranda etkilidir. Elinizle Yarım limonu direkt olarak akneli bölgeye uygulayın. Ayrıca Gece yatmadan önce uygularsanız ve sabah kalktığınızda durularsanız daha çok etkili sonuçlar alabilirsiniz. Kısa bir not: Ciddi bir akne sorununuz varsa bir klinikte bir tedavi uyguluyorsanız doktorunuza önceden danışmayı unutmayın.

Dişleri beyazlatır ve güçlendirir

Pahalı ürünler yerine limonu tercih edebilirsiniz etkisini 2 günde gösterir . Ayrıca Limon suyu ve karbonatı karıştırarak diş macunu elde edebilirsiniz.

Cildi ışıl ışıl aydınlatır

Soluk bir cildiniz varsa ve koyu lekeler söz konusuysa müthiş faydası olan limonu doğal parlatıcı olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca Sabahları yüzünüzü yıkadığınız suya 4 damla limon ekleyebilirsiniz.

Saç rengimizi açar

Saç renginizi açmak için her zaman kullanılan boyalar veya kozmetik ürünlerini değil etkili doğal yolları tercih edin. Limon suyunu saç bakım spreyinize ekleyin ve güzelce saç tutamlarına püskürtün. Ayrıca  Güneşe çıktığınızda doğal gölgeleriniz olacak.

Yağlı cilde ve siyah noktalara son

Limon cildinizdeki yağı emer. Bir parça pamuğa bir kaç damla limon suyu sıkın ve uyumadan önce tonik gibi cildinizi temizleyin. Siyah noktalar için ise yarım limon suyunu bal ile karıştırıp siyah noktalı bölgeye uygulayın. 5 dakika bekleyip soğuk suyla yıkayın.