slide-doktor  Makyaj ve Kadınlar | Lazer Estetik Merkezi | İstanbul

Makyaj ve Kadınlar

Makyaj ve Kadınlar

MAKYAJ HAKKINDA HERŞEY

Makyaj çok eski çağlardan beri kadınların vazgeçilmez bir unsurudur. Çok eski zamanlarda sürmeyle başlayan makyaj yolculuğu, günümüzde birçok çeşit makyaj malzemesinin üretilmesiyle çeşitlilik kazanmıştır. Doğru yapılan makyaj güzelliğinize güzellik katarken, yanlış yapılan makyaj çirkin görünmenize sebep olacaktır. Bu nedenle makyaj yapmadan önce cildinizi çok iyi tanımanız, doğru ve kaliteli malzemeler seçmeniz önemlidir.

             Gelişen dünya ile birlikte kadınlar artık, günün hangi saatinde nasıl makyaj yapılması gerektiğini, özel bir davete giderken makyajın nasıl olması gerektiğini hatta mevsimlere göre değişen makyaj tekniklerini uygulamaya başlamıştır. Liste bu şekilde uzar gider. Bugün sizlere her kadının mutlaka bilmesi gereken 6 makyajı anlatacağız. Öncelikle günlük makyaj, kadınların hepsinin çarşıya, pazara giderken kullandığı hafif bir makyaj türüdür. Ciltteki kusurları kapatmak için hafif bir pudra, doğal tonlarda seçilen bir ruj veya parlatıcı. Kirpikler için rimel. Günlük makyaj için bunlar yeterlidir. Göz makyajı, rengarenk farlar günlük makyaj içerisinde yer almaz. Son zamanlarda sık duyduğumuz porselen makyaj ise, özel günleriniz için tercih edebileceğiniz bir makyaj türüdür. Düğün, nişan veya bir davet sırasında bu makyajı kullanabilirsiniz. Porselen makyajın, günlük makyajın aksine, kapatıcı özelliği çok fazladır. Cilt kusurlarının kapatılması için yoğun fondöten kullanılır. Burada amaç makyajın gün boyunca kalıcılığını sağlamaktır. Gece makyajı diğer anlattığımız makyaj türlerine göre daha belirgin yapılmalıdır. Hatları vurgulamak için, allık, ruj ve rimelin koyu kullanımı tercih edilir. Retro makyaj, eskilere dönüşü simgeler. Retro makyajın ana kuralı tenin beyaz olmasıdır. Gözler ve kirpik bu makyajda ön plandadır. Rimel kirpikleri vurgulamak için bolca uygulanmalıdır. Her kadının uygulaması gerekmese de Show makyajı, bilinmesi gerekli makyaj türlerindendir. Duygu ve düşünceleri yansıtmak için yapılan bu makyajda renklerin canlılığı dikkat çeker. Ciltte kullanılan kapatıcı ve aydınlatıcı tonlarıyla, amaç dikkat çekmektir. Bir hayli zahmetli ve uzun süren bu makyaj türüdür. Son olarak ise makyaj yapmaya vakti olmayan ancak makyaj yapmadan da duramayan bayanlar için kalıcı makyajdan bahsedelim. Genellikle göz, kaş ve kirpikte uygulanması tercih edilen kalıcı makyajda, deri altına özel hazırlanan malzeme enjekte ediliyor. Bu sayede günün her saatinde bakımlı gezmeniz mümkün.

Tüm kadınları güzel görünme isteği ve makyajında psikolojimizi düzelten bir etken olduğu gerçek. Ama unutmayalım ki makyajın nasıl yapıldığı kadar, nerde ve nasıl bir makyajın kullanılması gerektiğinde çok önemli bir detay.

Lazer Estetik Merkezi iyi günler dileriz.