slide-doktor  Meyve Asitli Peeling Fiyatları | Lazer Estetik Merkezi | İstanbul

Meyve Asitli Peeling Fiyatları

Meyve Asitli Peeling Fiyatları

MEYVE ASİTLİ PEELİNG

Cildimizin ışıl ışıl, sağlıklı, pürüzsüz ve güzel görünmesi için pek çok cilt bakım yöntemi vardır. Bunlardan bir tanesi de meyve asitli peelinglerdir. Meyve asitleri, olarak bilinen alfa-hidroksi asitleri, bazı besin grubunun yapısında bulunan doğal organik asitlerdir. Meyve asitlerinden glikolik asit; şeker kamışından, laktik asit; yoğurt, süt, domatesten, sitrik asit ve malik asit; elma, limon, portakal gibi meyvelerden, fitik asit ise; pirinçten elde edilir. Cilt bakımı için kullanılan meyve asitli peelingler aslında Kleopatra kadar eskilere dayanmaktadır. Kleopatra’nın şarapla ve ekşimiş sütle yaptığı banyoları sayesinde güzelliğini koruduğu rivayet edilir.

-Meyve asitli peelingler, cildi hafifçe soyar ve cilt ölü hücrelerini atarak yenilenir ve canlanır.

-Tıkanan gözeneklerin açılmasını sağlar.

-Aknelerin oluşmasını engeller.

-Deri altındaki kan dolaşımını hızlandırır.

-Cildin nem oranı seviyesini yükseltir.

-Kollajen üretimi artarak ince çizgilerin oluşması engellenir.

-Meyve  asitli peelingler cilde esneklik kazandırır, pürüzleri azaltır ve yumuşamasını sağlar.

Meyve asidi içeren solüsyon, temiz bir cilde uygulanır. 5 dakika bekledikten sonra yüz yıkanır. Bu uygulama yaklaşık 10 dakika kadar sürer. İşlem sonrası mutlaka güneş koruyucu krem sürülmelidir. Uygulama seansları 1-4 hafta aralıklarla, ortalama 6-10 seans sürmektedir. Meyve asitli peeling uygulaması yüksek asitli olursa batma hissi, kızarıklık ve kabuklanma oluşabilir. Ancak bu yan etkiler geçicidir. Peeling işlemi cilt tipi ve yapısına göre uygulanırsa herhangi bir yan etki oluşmaz.

Glikolik asit peelingi, sivilce izlerinin tedavisinde, kırışıklık ve cilt yenileme tedavilerinde kullanılmaktadır. Uygulanan peelingler ciltteki kollajen yoğunluğunu arttırarak cildin arınmasını ve yenilenmesini sağlarken, yaşlanma sürecini  de geciktirir. Laktik asit peelingi ise bir çok nemlendirici de bulunan meyve asitli bir peelingtir. Yüzeysel etkisi ile cilt kalınlığını ve sıkılaşmayı arttırmaktadır.

Pek çok peeling solüsyonu, antioksidan ve nemlendirici eklenerek daha kullanışlı ve daha az yan etkili hale getirilir. Yeni peeling tedavilerinde mandelik asit, fitik asit, sitrik asit ve malik asit çeşitleri bulunmaktadır. Kombine oluşturulan bu peelinglerin yan etkileri oldukça düşüktür ve daha etkili sonuç alınmasını sağlar.

Meyve asitli peeling fiyatları için bizlere iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 

Kategori : Güzellik