slide-doktor  Önemli Günler İçin Saç Modelleri | Lazer Estetik Merkezi | İstanbul

Önemli Günler İçin Saç Modelleri

Önemli Günler İçin Saç Modelleri

Özel Günler için Saç Modelleri

Hayatımızdan eksik olmayan özel günler ve onlar için hazırlanma süreçleri ne kadar sancılı ise ne yapsam sorusunun cevabını bulmak çok daha zordur. Hele ki bayanların giysi seçiminden sonraki ilk düşünceleri saçım ve makyajımdır. Nasıl yapsam, hangisini denesem, yakışır mı? Bu sorularla kendilerini yer bitirirler adeta. Çok sıkılmayan hanımlar sizler için Özel günler için Kolay 6 saç yapımı ile sizlere alternatif sunacağız.

Dalgalı sadelik

Her bayanda eksik olmayan maşa ve spreye ihtiyacınız var iken bir de şık bir toka. Yapmanız gereken kalın maşa ile saçlarınız dalgalandırmak. Maşayı saçınızda çok fazla tutmamaya özen gösterin ki saçlarınızı ellerinizle de dağıtacaksınız. Adı üstünde sadece dalga görünümü olmalı doğal durması için. Saçlarınızın tepelerini spreyleyin ve sonrasında krepleyerek biraz kabarıkmış gibi gösterin sonrasında ise seçtiğiniz bir kıskaçlı toka yardımıyla yarım toplayın. Tokanın üst kısımları tamamen kreplenmiş ve kabarık olmalı ki asil durabilin.

Özel günler için Kolay 6 saç yapımı alternatiflerinden ikincisi ise biraz klasik gibi olsa da son dakika kurtarıcısıdır. Saçınızın tepesini biraz krepleyerek çok değil, tepenizde atkuyruğu yapın. Sonrasında ise kuyruğunuzdan bir tutamı ayırın ve tokanızın etrafına sarın ve tel toka yardımıyla sabitleyin.

Üçüncü önerimiz ise örgü severleri sevindirecektir. Balıksırtı örmeyi bilenler ya da ördürmek isteyenler Hollanda örgüsünü düşünmelerini şiddetle tavsiye ediyoruz zira son zamanların en popüler saç modelidir. Oldukça öne çıkan bu örgü sayesinde dikkatleri üzerinizden çekmek imkânsız olacaktır.

Özel günler için Kolay 6 saç yapımı ile ilgili dördüncü önerimiz ise saçınızı ayırdığınız yerin en çok olan kısmını balıksırtı örebilir ve maşa yaptığınız sacınızın dalgaları arasına gizlice tutturabilirsiniz.

Saçlarınızın ön tutamlarından başlayarak kıvırmaya başlayın tıpkı balıksırtı örer gibi tek fark sacınızı içe doğru bükmeniz olacak her iki yandan da yapıp sonrasında ensenizde birleştirin ve kalan saclarınızın yardımı ile dağınık topuz yapın.

Son olarak ise saçınıza işlem uygulamadan dağınık kalmasını hatta krep yardımı ile biraz da kabarmasını sağlayın. Sonrasında ise tepenizde atkuyruğu yapın dağınık toplamanız ise çok daha hoş duracaktır.

 

Kategori : Güzellik