slide-doktor  Picosure Dövme Sildirme - Renkli Dövme Sildirme

Picosure Renkli Dövme Sildirme

Picosure Renkli Dövme Sildirme

Picosure nedir?

Son yirmi yılda dövme silme amacıyla kullanılan q anahtarlı lazerler bu alanda altın standart olarak görülüyordu.  Q anahtarlı lazerler saniyenin milyardabiri olan nanosaniye aralığında atım yapsalar  bile çok küçük olan boya partiküllerinin bir kısmı q anahtarlı lazerler ile tam tedavi edilemiyordu.

Picosure dünyanın ilk picosaniye lazeridir yani atım aralığı saniyenin trilyonda birine denk gelmektedir. Bu sebeple q anahtarlı lazerlerin ulaşamadığı dövme boyası partiküllerini de etkliyerek parçalayabilir.

Picusure ile dövme silmenin diğer dövme silme lazerlerinden ne farkı var? Nasıl avantajlar getirmektedir?

kalıcı dövme nasıl silinir Öncelikle seans sayısın azaltılması  ve tedavi sonuçlarındaki yüksek  başarı Picosure’un önümüzdeki  yıllarda kendinden çok söz ettireceğini göstermektedir. Klasik  dövme sildirme lazerleriyle 10-15 seans sürebilen tedaviler, picosure ile ortalama 4 seansa inmektedir.  Klasik dövme silme lazerlerinin ortalama 6-8 haftada bir tekrarlandığı düşünülürse tedaviler genellikle2-3 yıla yayılmaktaydı. Picosure ile yapılan dövme tedavisi ise kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 4-6 ay içinde sonuçlanabilir.

Picosaniye teknolojisi öncesinde kullanlımakta olan lazerlerle tedaviye başlamak için dövmenin ez bir yıl önce yapılmış olması gerekmekteydi. Picosure ise yeni yapılmış dövmeye bile etkili olmatadır. Böylece dövmeyi yaptırdığına pişman olan kişiler ertesi gün bile dövmelerinden kurtulmak için tedaviye başlayabilirler.

Picosure ile dövme silmeden en çok kimler yararlanabilir?

Öncelikle geçmişte yaptıkları hata yüzünden polislik, askerlik, hosteslik gibi mesleklere dövmeleri yüzünden kabul edilmeyenlerin picosure ile oldukça hızlı dövmelerinden kurtlulacağını düşünüyoruz.

Yine yapılan araştırmalar dövme yaptıranların yarısının 5 yıl içinde dövmelerden çeşitli sebeplerle(değişen sosyal statü ve ortam, dinsel sebeplerv.s) hoşnut olmamamya başladıklarını ve  fırsat bulduklarında sildirmek istediklerini göstermektedir.

Ayrıca yakın zamana kadar kullanılan lazerler çok renkli dövmelerde yeterince başarı gösteremekteydi. Picosure siyah yanında tüm renkleri ve özellikle de  yakın zamana kadar başarıyla tedavi edilemeyen  mavi, yeşil, sarı gibi reknleri  de silebilir. Tüm bu gruplarda

Picosure ile yapılan tedavi ağrılı mıdır? İşlem sonrasında ne tür yan etkiler ortaya çıkar?

Picosure diğer dövme silme lazerlerine göre daha az ağrılıdır, çünkü deride ısı etkisi yaratmaz. Yine de bazı hasta işlem öncesinde anestezik krem sürülmesi işlemin konforunu arttırır. Hastaların küçük bir kışı ise lokal anestezi ihtiyacı duyabilirler.

Pikosaniye lazeri ile işlem yapılan bölgede hafif kızarıklık, ödem erken belirtilerdir. Daha sonra  dövme alanında su toplaması benzeri belirtiler bazı kişilerde görülebilir. Bununla ilgili işlem sonrasında bazı kremlerin kullanılması uygun olur.  Bunun dışında işlem sonrasında ağrı, enfeksiyon gibi  yan etkilerle hemen hiç karşılaşılmaz.

Picosure ile dövme silme işleminden sonra iz kalır mı?

Pikosaniye lazerleri deride ses dalgaları oluşturararak çalıştıklarından q anahtarlı lazerlerde görülen yanık benzeri skar reaksiyonlarının ortaya çıkmaları pikosure ve benzeri pikosaniye lazerlerinde beklenmez. Özellikle iz geliştirmeye yatkın kimselerde bu lazerin kullanılması ek avantajlar sağlayacaktır.

İstenmeyen kalıcı makyaj dövmelerinde picosure nasıl kullanılır?

Kalıcı makyaj boyalarında genellikle 2 seansın yeterli olduğu bildirilmektedir. özellikli kahverengi,kırmızı-et rengi ve beyaz boyalarda kullanılan boyalar q anahtarlı lazerlerle okside olarak siyah ya da pas rengine dönüşmekteydi. Bu durum q anahtarlı lazerindaha uzun sürede etkili olması sebep olmaktaydı. Aynı reaksiyon pikosaniye lazerleriyle çok daha hızlı tedavi edilebilmektedir. 

Dövme Sildirme Picosure Lazer Teknolojisi