slide-doktor  Saç Dökülmesi için Tedavi Yöntemleri | Lazer Estetik Merkezi | İstanbul

Saç Dökülmesi için Tedavi Yöntemleri

Saç Dökülmesi için Tedavi Yöntemleri

Saç Dökülmesi

Toplumda Erkeklerin ve Bayanların genelde yaygın bir sorunu olan saç dökülmesi kimi zaman stres, kişisel hormonlar, yağlanma, zayıf düşme, çevresel etkenler gibi benzeri sebepler’den dolayı kişilerde saç dökülmesi başlar. Bunun için en iyi tedavi yöntemlerinin özeliklerinden bahsedeceğiz kliniğimizin hizmetleri arasında olan ”PRP, Mezoterapi” Yöntemleri saçların dökülmesinde kullanılan etkili tedavi yöntemleridir.

Saç Dökülmesinde Etkili Tedavi Yöntemleri

PRP Saç Tedavisi

PRP nedir Değerli okurlarımız Platelet Rich Plasma-Platelet (trombosit ve pıhtı hücresi) yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması ismi verilen tedavi yönteminin kısaltılmış adıdır. Bu yöntem yeni bir cilt gençleştirme ve saç tedavi yöntemi olan PRP uygulaması son yıllarda bulunmuş ve geliştirilmiştir. PRP yönteminde hastadan 10-20 cc kan alınarak santrifüj edilir. PRP tedavisinde elde edilen serum, mezoterapi gibi minik küçük miktarlarda ve yaygın olarak derinin içine enjekte edilir bu şekilde uygulanır.

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi nedir: Saç mezoterapisi saç dökülmesi olan erkek ve bayanlarda etkili ve güvenli bir uygulamadır. Saç mezoterapisi nasıl yapılır vitamin, mineral ve aminoasitlerin saçlı deriye küçük miktarlarda zerk edilmesi ile işlem yapılır. Bu kullanılan organik maddeler bu bölgedeki kan dolaşımını hızlandırır ve saçlı deriyi, saç köklerini önemli miktarda besler saç büyümesini arttırır. Bu işlem sonucunda saç hacminde artış saç dökülmesinde durma, saçlarda canlanma gözlenir.

Not: Tedavi işlemleri hakkında bilgi almak isterseniz bize ulaşın sekmesinden ücretsiz şekilde tedaviler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.