slide-doktor  Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi nedir?

Toplumda sıklıkla karşılaşılan 2 farklı tip saç dökülmesi vardır. Birinci tip telojen saç dökülmesinde saçlar normal sürelerinden daha erken dökülme evresine geçerler. Hamilelik kansızlık, tiroid hastalıkları, diyet sonrası, mevsimsel değişiklikler bu tip dökülmeye sebebiyet verir.

İkinci tip saç dökülmesi erkek tipi saç dökülmesi de denen androgenetik saç dökülmesidir ve toplumdaki erkeklerin % 70, kadınların % 30’unda görülür. Bu dökülme tipinde saçlı deri alın çizgisi kadınlarda korunurken, erkeklerde geriye doğru açılmalar başlar. Erkekler ve kadınlarda tepe seyrelmesi sıktır.

Saç mezoterapisi, erkek ve kadınlarda etkili ve güvenli bir uygulamadır.

Saç mezoterapisi, vitamin, mineral ve aminoasitlerin saçlı deriye küçük miktarlarda zerk edilmesidir. Bu organik maddeler bu bölgedeki kan dolaşımını hızlandırır, saçlı deriyi ve saç köklerini besler; saç büyümesini arttırır. Bunun sonucunda saç hacminde artış ve saçlarda canlanma gözlenir.

Saç mezoterapisi ne sıklıkta ve kaç seans uygulanır, ne kadar sürer?

Saç mezoterapisi seansları şikayete göre değişmekle birlikte ortalama 10 seans yapılmalıdır. Saç mezoterapisi seansları başlangıçta 1-2 haftada bir yapılır, daha sonra seans aralıkları açılabilir. Uygulama 15-20 dakika kadar sürer.

Saç mezoterapisinin sonuçları ne zaman görülür?

Hastanın durumuna göre değişmekle birlikte saç mezoterapisinin etkinliği genellikle 3-4 seanstan sonra görülmeye başlar. Saç tellerinde kalınlaşma ve saç sıklığında çoğalma görülebilir.

Saç mezoterapisi ağrılı bir uygulama mıdır?

Mezoterapide kullanılacak olan ilaçlar mikro incelikteki enjektörlerle uygulanır ve öncesinde uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezikler sürülür. Bu sayede hastanın acı duyma hissi minimum düzeye iner.

Saç mezoterapisinde hangi ürünler kullanılır?

Saç mezoterapisinde kullanılan başlıca maddeler şunlardır; Damar genişleticiler, ginkgo biloba, minoxidil, dexpanthenol (Vitamin B5), Biotin, Vitamin C, Vitamin A, multivitaminler, kobalt, bakır, sülfür, magnezyum gibi mineraller, organik silisyum, lidokain

Saç mezoterapisi kimlere uygulanır?

Saç mezoterapisi saçlarında aşırı derecede dökülme problemi yaşayan, saçlarındaki cansız ve mat görüntüden şikâyetçi olan erkek ve bayanlarda uygulanabilir.

Saç mezoterapisinden sonra yan etki görülür mü?

Bilinen belirgin bir yan etki yoktur. Ancak bütün ilaçlarda olduğu gibi mezoterapi ilaçlarına karşı hassasiyeti olanlarda kızarıklık, kaşıntı, alerjik reaksiyonlar gibi yan etkiler görülebilir.,

Saç Mezoterapisi Uzman Doktor Gökhan Gökler

saç mezoterapisi fiyatları ve ön bilgilendirme için tıklayın.