slide-doktor  Sağlıklı Yaşam için Diyet Yapmanın Önemi | Lazer Estetik Merkezi | İstanbul

Sağlıklı Yaşam için Diyet Yapmanın Önemi

Sağlıklı Yaşam için Diyet Yapmanın Önemi

Doğru ve Kalıcı Zayıflama

Doğru kalıcı zayıflama çok önemlidir. Eğer kişi kendini bilinçsizce aç bırakıyorsa ve zayıflamayı düşünüyorsa yanılıyordur. Vücut uzun süre aç bırakıldığında kendisini kitleyerek yağ depolamaya başlar ve metabolizma yavaşlar ve kişi bir sonraki yemek vaktinde aç kaldığı için tıka basa yemek tüketerek daha çok kilo almaya başlar. O yüzden kendinizi aç bırakarak zayıflamayı tercih etmeyin.

Yemek programınızı değiştirin yağlı ağır şeylerden uzak durun. diyet programı uygulayın günde 1 saat yürüyüş yapmaya çalışın vücut fonksiyonlarınızın sağlıklı çalışması için. Acıktığınız zaman hafif şeyler tüketmeye çalışın uzun süre aç kalmak yerine azar azar tok tutacak şeyler yemeye çalışın. Kendinizi 1 hafta bu şekilde alıştırırsanız vücut aşırı yemek tüketimi istemeyecektir. Sağlıklı bir şekilde zayıflamaya başlayacaktır vücut.

Doğru Diyet Listesi Seçimi

Ülkemizde ve dünyada olduğu gibi diyet zayıflamak için çok büyük bir etken yalnız. Birey kesinlikle rastgele bir diyet listesi seçmemeli. Vücut ölçülerine ve kişisel özeliklerinin ölçümünü yaptırmalı kendisine en uygun diyet listeleri arasından seçimini yapmalıdır. Aksi taktirde başarılı olması çok zordur. Kişiden kişiye değişen metabolizma özelikleri boy uzunluğu, kilo yapısı, yaşam tarzı, yaş olarak sınıflandırır. Obez birisine yazılan diyet listesini gidipde 5 kilo fazlası olan birisine uygulamak yanlış bir durum ortaya koyar. O yüzden kişi kendi özeliklerine ve ihtiyacına göre diyet listesi seçimi yapması kişinin doğru ve etkili bir şekilde kilo vermesini sağlayacaktır.