slide-doktor  Sivilceleri Gizleyen Makyaj Teknikleri | Lazer Estetik Merkezi | İstanbul

Sivilceleri Gizleyen Makyaj Teknikleri

Sivilceleri Gizleyen Makyaj Teknikleri

Sivilceleri Gizleyen Makyaj Teknikleri

Sivilce ve akneler herkesi rahatsız eder. Sivilce tedavisi ni öncelikle herkese öneriyoruz kalıcı bir çözüm için en iyi uygulamadır. Sivilce Makyajı Özellikle güzel bir cildin hayalini kuran fakat gerek genetik gerek stres ve yorgunluk gerekse makyaj gibi gözeneklere zarar vererek kalıcı sivilce sorunlarında ve cilt yaralarına neden olan etkenler yüzünden insan kendinden bile zamanla uzaklaşabilir. Aynı sebeple tek çara makyaj teknikleridir. Sizi cilt sorunlarınızdan geçici olarak dahi olsa kurtaracak olan makyaj tekniklerini öğrenerek hayatınızı çok daha kolaylaştırabilirsiniz. Sivilceleri gizleyen makyaj teknikleri normal makyaj yapmak kadar kolay ve hayat kurtarıcıdır.

Sivilceleri gizleyen makyaj teknikleri kullanmadan önce cildinizde sivilce ve akne sorunlarının oluşmasında en büyük nedenin cildin genetik yapısının yanı sıra gözeneklerin nefes alamaması ve aşırı birikimin sivilce olarak deriden dışarı çıkmaya çalışması olduğunu unutmamalısınız. Makyaj yapmadan önce ve her sabah mutlaka cildinizi arındırmalı ve yeni güne hazırlamalısınız. Sabah yaptığınız cilt bakımı ya da peeling tüm gün cildinizin rahat etmesine ve gerekenden fazla birikim yapmamasına yardımcı olacaktır. Bu nedenle her sabah kalktığınızda cildinize uygun bir temizleme jeli ya da köpüğü ile cilt temizliğinizi yapmalı ve istediğiniz amaca göre günlük kreminizi sürmelisiniz. Bu amaç sivilce engelleyen bakım kremleri, günlük nemlendirici, leke ve sivilcelere karşı krem hatta yaşlanma karşıtı sabah kremleri olabilir. Öncelikle bilmelisiniz ki sivilcelerden dolayı cildinizde oluşan şişkinlik ve kırmızılığı gidermek için üretilen ve son derece faydalı olan birçok farklı markanın sivilce hafifletici ürünleri vardır. Sizde cildinize uygun olan bir tanesini seçerek makyaja başlamadan önce onu hafif bir darbe ile sadece sivilce üzerine uygulayarak cilt sorunlarınızı hafifletebilirsiniz. Cildiniz önemlidir o yüzden her gün kullanacağınız fondötenin sizin için gerçekten uygun olduğuna emin olun. Cilt renginize ve dokusuna uygun olarak seçtiğiniz fondöteni yüzünüze homojen bir şekilde uygulayın. Ardında kapatıcı stic ile sivilceli yerlerin üzerini kapatın ve belli olmayacak şekilde yayılmasına yardımcı olun. Ardından bir ton açık bir pudra ile tüm yüzünüzü pudralayın ve son olarak allık uygulaması ile gölgelendirme yapın.

Bunları uygulayarak sivilceleri gizleyen makyaj teknikleri çok basit bir şekilde yerine getirmiş olur ve birkaç sivilce için tüm gününüzü, özel anlarınızı ziyan etmemiş olursunuz. Gün sonunda ya da işiniz bittiğinde cildinizi güzelce arındırmayı unutmayın.

Bir Sonraki Konumuz Olan : Ameliyatsız yüz germe Tıklayak ulaşabilirsiniz.