slide-doktor  Yazın Cilt Bakımı | Lazer Estetik Merkezi | İstanbul

Yazın Cilt Bakımı

Yazın Cilt Bakımı

Yazın cilt bakımı nasıl olur ?

Yazın cilt temizliği ; yaz gelince kendimizi sokağa atar ve olabildiğince üşüme derdi olmadığı için keyifli zaman geçirmeye çalışırız. Bunun sonuncunda saatlerce dışarıda olmanın bir olumsuz tarafı var: Yaz aylarının vazgeçilmezi Güneş ve hava kirliliğinden kaynaklanabilecek cildimiz için sorun teşkil eden şeyler için yapılacak şeyler şu şekilde sıralayabiliriz.

Terleyin

Abartmadan Terlemek tıkalı gözeneklerin vücudumuzda yüzeye çıkmasını sağlar. Önemli nokta ise cilt kuruyup eski haline dönmeden onu güzelce temizlemek. Bunun için örnek ideali spor sonrası duş almak. 

Cildi fazla yıkamayın

Yaz mevsimindeki sıcak havalarda soğuk suyla cildi yıkamaya direnmek epey zor ama çok fazla şekilde cildi yıkamak cildin kurumasına ve ardından daha fazla yağ üretmesine sebep olur.  Buda yüzünüzü günde 2 defa olucak şekilde yıkama kuralına sağdık kalın ve önemli anlar dışında zorunda kalmadıkça yüzünüzü çok yıkamayın. 

Cildinize yaz mevsimine uygun bakım ürünleri kullanın

Örnek her kesin gardroplar mevsim geçişlerinde değişiyor ya cildinize de yaz mevsimi değişiklerine bağlı ihtiyaçlarına yönelik uygun bakım yapmak gerekir. Öneriler kalın yapılı kremler soğuk kış mevsimlerinde kurtarıcı olurken yaz mevsimi için fazla ağır. Vücüdumuz için güneş koruyucu kremler de yaz mevsiminin olmazsa olmazı diyeceklerimizin başında geliyor.

Kabuklu deniz ürünlerinden uzak durun 

Değerli okurlarımız kabuklu deniz ürünleri iyot içerir ve iyot özellikle sivilce akne sorunu olan kişilerde önemli cilt problemlerine yol açabilir. Ayrıca kabuklu deniz ürünlerini önerimiz haftada en fazla 1 kez tüketin veya çok tüketmek istiyorsanız deniz ürünü tercihlerinizi somo balığı gibi vücudumuza cilde iyi gelen besinlerden yana kullanmaya çalışın.
Güneş lekelerinden oluşan lekeriniz için hizmetlerimiz arasında olan leke tedavisi sayfamıza göz atabilir detaylı bilgi alabilirsiniz.